Stavba domů

Zprávy o stavbách domů

Zacpaný odpad: Jak pročistit odpad?

Napsal admin • Čvc 9th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Zacpaný odpad je docela častý problém u rodinných domků. Řekneme si jak pročistit odpad.

Zacpání odpadu

Zacpání odpadu je většinou způsobené tuky z kuchyně. A je jedno jestli umíváte nádoby klasicky ročně nebo pomocí myčky. Pokud se odpad neprotahuje, tak se pak v koleni odpadu usazují sražené tuhé tuky a postupně dochází ke stále většímu ucpávání. Až jednoho dno přestane odpad zcela odtékat. Došlo k tomu, že je odpad zcela ucpaný. A co teď s tím?

Jak protáhnout ucpaný odpad

Na ucpaný odpad existuje taková železná pružná tyčka, kterou se odpad protahuje. Je však třeba říci, že pokud bude odpad zacpaný opravdu hodně nebo to bude moc zatuhlé, tak to prostě nepůjde. A bude se muset použít něco jiného. V případě ucpání většinou nepomáhají různé krtky na pročištění odpadu.

Někdy je potřeba rozkopat trubky

Často je v případě zacpání odpadu jedinou možností jak vyčistit odpad vykopat a odhalit odpadové trubky. Trubka se bude muset rozbít, odpad se fyzicky vyčistí a pak se nahradí trubka a odpad je zcela čistý. Počítejte však s tím, že vám to dá několik hodin práce a někdy se mohou objevit různé komplikace.

Prevence proti ucpávání odpadu

Jako prevenci před opětovným ucpáním odpadu je dobré průběžně používat různé krtky, které odpad vždy pořádně protáhnout a nedovolí aby se v krku, usazovalo moc tuků. Vůbec nejhorší bývá vepřové sádlo.

Doporučuji pročíst také článek konvektomat pro domácnost, o tom jak využívat doma konvektomat.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.