Stavba domů

Zprávy o stavbách domů

Trigema zvýšila zisk

Napsal admin • Čvc 3rd, 2010 • Rubrika: Trigema

Podle předběžných výsledků se developerské a stavební skupině Trigema podařilo zvýšit hospodářský výsledek před zdaněním za rok 2009 ve srovnání s rokem předchozím o 3 procenta na 70 miliónů Kč.

Podařilo se to navzdory tomu, že stavební i developerský sektor silně trpí následky celosvětové hospodářské krize. Například pozemní stavitelství v ČR zaznamenalo v roce 2009 pokles téměř o čtvrtinu.

Také obrat společnosti Trigema meziročně klesl o 21% na zhruba 630 miliónů Kč. Díky optimalizaci výrobních procesů a razantnímu snížení nákladů nejenže se výsledný hospodářský výsledek před zdaněním nesnížil, ale dokonce mírně stoupl. V procentním vyjádření k celkovému obratu to představuje přes 11%.

„Základní podmínkou konkurenceschopnosti v dnešní době je udržení nákladů na přijatelné úrovni,“ zdůraznil generální ředitel Trigemy Ing. Marcel Soural a dodal: „Vydělané prostředky nespotřebováváme, ale ihned investujeme do nových, života schopných  projektů.“

Trigema v současné době doprodává druhou etapu bytového projektu Barevné Letňany a ještě na jaře tohoto roku plánuje zahájení třetí etapy.

Společnost Trigema vznikla v roce 1994. Dnes představuje holding sdružující stavební, developerské a realitní firmy se základním kapitálem 180 mil. Kč. V současné době společnost realizuje vedle nových rezidenčních projektů všechny typy stavebních zakázek, a to především rekonstrukce komerčních budov a zateplování panelových domů. V roce 2006 otevřela v Roztokách u Prahy nový hotel a kongresové centrum Academic (www.academic.cz) a v roce 2008 vybudovala a provozuje moderní sportovně rekreační středisko Monínec (www.moninec.cz), které nabízí celoroční vyžití.


Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.