Stavba domů

Zprávy o stavbách domů

Ložnice jako místo odpočinku a relaxace

Napsal admin • Srp 24th, 2011 • Rubrika: Nezařazené

Ano, ložnice by měla být pro každého velmi soukromým místem. Místo, kde usínáme, odpočíváme. Měla by to být klidná místnost, v rámci možností s oknem umístěným daleko od ulic městského ruchu. Vstup do ložnice by nás měl sám o sobě zpomalit, uvolnit, zklidnit. Ale jak takové místo, oázu klidu a ticha vytvořit v dnešních hektických podmínkách? Při troše kreativity a široké nabídce výrobců nábytku by to naštěstí neměl dnes být již žádný problém.

Čím začít při zařizování ložnice?

Pokud opravdu chcete, aby ložnice splnila svůj účel, pozvěte si odborníka na geopatentní zóny. Ten Vám je schopen určit, v které z místností bytu, domu, by ložnice měla být umístěna, přesněji řečeno postel. A nejen pro Vás, ale i vaše děti. A také, kde by měla mít postel čelo. Kterým směrem by jste měli mít hlavu. Ti z Vás, kteří již na toto téma ví, nám jistě dají za pravdu, že určení směru postele a výběr místnosti je velmi důležitý. Pokud tedy již víte, kde bude ložnice umístěna, stačí si vybrat již jen design.

Středobodem ložnice a tím nejdůležitějším je samozřejmě postel. Ale nestačí si pouze vybrat samotný design. Měli by jste zvážit, jak spí Váš partner. Zda ve spánku v posteli cestuje a několikrát za noc je na vaší půlce. Pokud tedy sdílíte manželskou postel s notorickým cestovatelem, stojí za to vybrat postel v rámci možností rozměrově největší. Další velkou chybou, kterou mnohdy děláme, je výběr matrace. Mnozí z Vás ještě pořizují matraci jednu do manželské postele. I když se jedná o společnou postel, měly by v ní být umístěny matrace dvě. Je to velmi praktické. Každý z partnerů má jistě jinou váhu. Pohyb partnera, pokud máte svou matraci, neovlivní Váš spánek. Vaše matrace se nepohne a nebude přijímat pohyb partnera. Je vaše a o to větší klid ve spánku budete mít. Má to ale také dobrý finanční efekt. Pokud se jedna matrace proleží, stačí vyměnit pouze jednu, ne celou velkou matraci, i když jedna půlka je třeba ještě v pořádku. Výměna matrace Vás tak přijde levněji. Odborníci na bydlení tedy doporučují umístit do manželské postele dvě matrace, je to opravdu v mnoha ohledech prospěšnější.

V neposlední řadě, ne postel, která nám až tak nenabízí kvalitu spaní, ale matrace, je tím nejdůležitějším. Nesnažte se proto na matraci ušetřit. Dobrá, kvalitní matrace je základem postele a základem toho, čemu říkáme kvalitní spánek.

V ložnici raději méně, než více

Zlaté pravidlo. Protože místnost, v které máme odpočívat, jistě nemůže být skladištěm toho, co se nevešlo na prostor obývací pokoje, kde přijímáme návštěvy. Pokud vaše místnost pro zařízení ložnice je malá, raději do pokoje umístěte pouze postel a noční stolky, případně nějaký obraz, či květinu. Nic víc. Při spánku by mělo být kolem nás spousty prostoru. Místnost by měla být často větraná, bez zbytečných bytových doplňků, tzv. lapačů prachu, příliš se ani nedoporučuje koberce. V neposlední řadě, v ložnici bychom se v žádném případě neměli dívat na televizi. Elektronika v ložnice je jedno jediné. Jisté rušení kvalitního spánku.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.