Stavba domů

Zprávy o stavbách domů

Konec fixace hypotéky: skončila mi fixace, jaké mám možnosti

Napsal admin • Bře 16th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Pokud vám právě skončila fixace hypotéky, tak se vám bude určitě hodit tento článek. Řekneme si jaké máte možnosti po skončení fixace hypotéky.

Co je to fixace hypotéky?

Délka fixace hypotéky znamená, na jak dlouho si hypotéku zafixujete a po jakou dobu budete mít přesně stanovené úroky a tedy i přesně stanovenou splátku za hypotéku. Fixace u hypotéky se většinou dnes volí v délce 3 roky nebo 5 let. Vždy se ale musí podmínky posuzovat individuálně, bez toho to prostě nejde. Teď si řekneme jaké máte možnosti po skončení fixace.

Hypoteční úvěr můžete předčasné splatit

Po skončení fixace hypotéky můžete provést předčasné splacení hypotéky zcela zdarma a bez placení hypotéky. Během fixačního období by vás totiž takové předčasné splacení hypotečního úvěru mohlo vyjít pěkně draho. Pokud máte dostatek peněz na splacení hypotéky, tak je určitě výhodné hypotéku zaplatit co nejdříve.

Hypotéku můžete navýšit

Další možností může být navýšení hypotéky. Pokud jste se rozhodly třeba ve vašem rodinném domě přistavit nové pokoje, tak je možné hypotéku navýšit. Hypoteční banky bývají většinou vstřícné a takovou možnost na navýšení hypotéky nabízejí. Ale většinou musíte znovu prokázat vaše příjmy z vašeho zaměstnání.

Hypotéku můžete přenechat někomu jinému

Poslední možností je možnost přenechat hypotéku někomu jinému. Na inzertních webech je spoustu inzerátů typu přenechám hypotéku. I vy tak můžete nabídnout svoji nemovitost a spolu s nemovitostí se zbavit i hypotéky.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.