Stavba domů

Zprávy o stavbách domů

Jak ušetřit za energii?

Napsal admin • Říj 24th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Energie jsou v dnešní době stále více drahé. Řekneme si jak ušetřit za energii.

Vždy jde ušetřit alespoň 10 procent

I tady platí, že je možné ušetřit alespoň 10 procent ze stávajicích hodnot energií. Stačí srazit výdaje o jednu desetinu a máte právě úspory ve výši 10 procent v kapse. Energie jsou dneska drahé, takže každé procento dolů se nám bohatě vyplatí.

Jak ušetřit za plyn?

Ušetřit za plyn můžete správným topením a dále také správným výběrem dodavatele plynu. Na trhu jsou i alternativní dodavatelé plynu, kteří vám mnohdy umožní ušetřit měsíčně docela pěknou částku. Je třeba neustále sledovat nejlevnější plyn, protože se to pořád mění. A chvíli vede ten, pak zase ten.

Jak ušetřit za elektriku?

Hodně jde ušetřit například na bojleru, dříve se dělaly bojlery s velkou spotřebou. Takže se určitě vyplatí si koupit nový bojler. Vyplatí se také nakoupit úsporné žárovky a nahradit tak klasické žárovky. Ušetřit můžete také správným zvolením dodavatele elektřiny, který nabízí nejlevnější elektřinu.

Úspora energií díky zateplení

Úsporu můžete udělat také tak, že zamezíte tomu, aby vám teplo unikalo z domovu. Pak totiž platíte za zemní plyn zbytečně vysoké částky. Může se provést kompletní zateplení rodinného domu nebo pouze izolace stropu. To už je na váš. Vždy také záleží na finanční situaci, protože zateplení není zrovna levné.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.