Stavba domů

Zprávy o stavbách domů

Jak efektivně topit a šetřit teplem?

Napsal admin • Říj 10th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Povíme si jak efektivně topit a také jakými způsoby můžete šetřit teplem.

Správný způsob vytápění

Základem by mělo být vybrat si správný způsob vytápění vašeho rodinného baráčku. Možností jak dům v dnešní době vytápět je opravdu hodně. Ať už je topení elektřinou či topení plynem, které je v poslední době hodně oblíbené. Ani topení uhlím však není možné házat do starého železa. Lidé topí hnědým uhlím, hlavně díky tomu, že je to levné. Topná sezóna je pak vyjde třeba jen na 20 000 Kč.

Další způsoby vytápění

Pokud obýváte pouze jednu nebo dvě místnosti ve vašem domě, tak je ideální na topení využít krbová kamna. Kdy topíme kvalitním suchým dřevem. Dříve jsme o tom sepsaly článek jak topit v krbových kamnech, tam se dozvíte více informací. Můžete také vytápět klasicky dřevem, to je vhodné pokud máte například vlastní lesy atd.

Šetření tepla pomocí zateplení

Když už jsme si vybraly způsob vytápění, tak je nutné myslet také na to, aby nám drahé teplo neunikalo zbytečně ven. Uniká hodně přes střechu, okna, půdu atd. Ideální by tedy bylo pustit se do zateplení. Využít vnitřní zateplení stěn i zateplení střechy a půdy. Můžeme využít polystyren, skelnou vatu nebo foukanou izolaci. Dříve se využívalo seno či sláma, ale to je dnes již passé.

Vyrobte si část elektrické energie samy

Víte, že dnes už je možné si část spotřebovánané energie vyrábět doma vlastními silami. Domácí výroba elektrické energie můžete probíhat přes fotovoltaické panely. Dnes už existují i hybrydní varianty. Mohou se využít také větrné elektrárny nebo vodní elekrárny, pokud je k dispozici vodní tok. Možností může být také malá bioplynová stanice.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.