Stavba domů

Zprávy o stavbách domů

Developeři na rozcestí?

Napsal admin • Čvc 3rd, 2010 • Rubrika: Trigema

Praha, 13. dubna 2010

Kulatý stůl na téma aktuální situace na trhu rezidenčních nemovitostí a možných směrů dalšího vývoje se uskutečnil v pražském Café Louvre. Diskuze se zúčastnili Jan Sadil (Hypotéční banka), Gabriel Achour (advokátní kancelář Achour&Hájek), Lenka Kostrounová (ČSOB) a Marcel Soural s Martinem Malínským (developerská a stavební společnost Trigema). Diskuzi moderoval Jiří Pácal (Central Europe Holding).

Základní tezi představili zástupci společnosti Trigema. Ti se domnívají, na rozdíl od stávajících leaderů trhu, kteří současnou situaci pokládají za chvilkové zpomalení, že bude muset dojít k zásadní změně rezidenčního developmentu. Velká sídliště o 500-1000 bytech již nebude možno ani v budoucnu realizovat. Budou se stavět projekty menší, o velikosti  50 – 200 bytů s důrazem na dostupnost infrastruktury, MHD a lepší architektonické řešení.

„U větších projektů bude nezbytné stavět mateřské školky, školy, obchody, služby,“ upozorňuje Marcel Soural, předseda představenstva a generální ředitel Trigema a.s.

Martin Malínský, výkonný ředitel realitní společnosti Trigema Real, dodává: Také máme jiný pohled na to, jaké byty se dnes prodávají. Dle naší zkušenosti se dnes lidé neptají na to, kolik stojí 2+kk nebo 3+kk. Ptají se naopak. „Co mi nabídnete za 2,5 resp. 3,0 mil.Kč?“. Lidé mají více spočtené, co si můžou reálně dovolit a podle toho řeší kvalitu svého bydlení,“ uzavírá Martin Malínský.

Vyrábějte si část energie samy. V článku fotovoltaické panely ceník je uvedeno kolik vás budou přibližně stát fotovaltaické panely na střechu vašeho rodinného baráku.

Společnost Trigema vznikla v roce 1994. Dnes představuje holding sdružující stavební, developerské a realitní firmy, který v roce 2010 očekává obrat blízký jedné miliardě korun. Základní kapitálčiní 180 mil. Kč. V současné době společnost realizuje vedle nových rezidenčních projektů všechny typy stavebních zakázek, a to především rekonstrukce komerčních budov a zateplování panelových domů. V roce 2006 otevřela v Roztokách u Prahy nový hotel a kongresové centrum Academic (www.academic.cz) a v roce 2008 vybudovala a provozuje moderní sportovně rekreační středisko Monínec (www.moninec.cz), které nabízí celoroční vyžití.

Členy skupiny Trigema jsou Trigema Building a.s. (stavební výroba), Trigema Real s.r.o. (primárně poskytuje realitní služby a správu nemovitostí), Trigema Development s.r.o. (developerské aktivity),  Monínec s.r.o. (lyžařský areál, sportovní a volnočasové aktivity, ubytovací a kongresové služby), Academic Hotel & Congress Centre a.s. (ubytovací a kongresové služby) a další společnosti.


Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.