Stavba domů

Zprávy o stavbách domů

Darovací smlouva na byt: formulář a náležitosti

Napsal admin • Úno 4th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Darovací smlouva na byt se hodí zejména v případě, kdy chce babička přévest svůj byt jako dar na svoji vnučku. Uvedeme si odkaz na vzorovou smlouvu a dozvíte se jaké náležitosti má mít taková darovací smlouva.

Darovací smlouva pro darovaní bytu

Darovací smlouva se nejčastěji využívá při převodech bytu v rámci rodiny. Pokud se jedná o dar, tak se platí darovací daň, který je nižší než klasická daň při převodu nemovitosti. Často se jedná o převod kdy prababička převádí nebo spíše daruje svoji vnučce. Hlavně kvůli finančnímu úřadu je důležité, aby měla darovací smlouva na byt písemnou podobu.

Jak má vypadat darovací smlouva na byt? a její náležitosti

Jako darovací smlouva na byt se použije klasická darovací smlouva na nemovitost. Vzorovou smlouvu si můžete stáhnout například v článku darovací smlouva na nemovitost vzor, smlouva je tam ve formátu .doc ke stažení zcela zdarma. Není nutné tedy platit žádné poplatky a smlouvu máte ihned a můžete si jí klidně upravit na počitači.

Sepsání darovací smlouvy

Darovací smlouva je vždy mezi dvěmy stranami. Když uvedeme u tohot na začátku uvedeného příkladu. Tak jednou stranou bude babička a druhou bude vnučka, na kterou se byt převede a ona bude nová majitelka bytu. Někdy se může využít i plná moc ( v článku plná moc formulář si můžete takovou vzorovou plnou moc stáhnout).

Od každé smlouvy je možné odstoupit

V případě podpisu smlouvy je možné od smlouvy odstoupit. V článku odstoupení od smlouvy vzor si můžete stáhnout vzorové odstoupení od smlouvy. Jsou tam všechny náležitosti a odstoupení je tedy pak v tomto případě platné.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.