Stavba domů

Zprávy o stavbách domů

Darovací smlouva na byt či rodinný dům vzor

Napsal admin • Lis 5th, 2012 • Rubrika: Nezařazené

Darování nemovitosti se využívá v rámci rodiny. Například babička převede svoji nemovitost na vnučku nebo dceru. V článku se dozvíte více informací nejen o darování nemovitosti ale také o prodeji nemovitosti.

Darovácí smlouva v rámci rodiny

Je rozdílná darovací daň a daň z prodeje nemovitosti. Proto se v rámci rodinu využívá darování nemovitosti. Je to také dobrota lidí, že chtějí svoji nemovitost někomu darovat neboli přenechat. Díky tomu také rodinný majetek zůstává v rodinných rukou a nemusí se pak ani nijak složitě řešit dědictví. V rodinách totiž velmi často vznikají dědické spory.

Přenechání svého bytu či rodinného domku

Při darování se musí využít řádná darovací smlouva na nemovitost vzor, je to hlavně kvůli finančnímu úřadu, kterému budete pak muset převést příslušnou darovací daň. Doporučuji se raději předem zeptat na příslušném finančním úřadu, základní informace si můžete také pohodlně dohledat přes internet. V některých případech je nutné si smlouvu nechat sestavit přímo od právníka.

V případě prodeje nemovitosti se využívá jiná smlouva

V případě, že budete nemovitost prodávat, tak se musí využít jiná příslušná smlouva a to kupní smlouva na nemovitost vzor. V tomto případě budete platit klasickou daň z převodu nemovitosti a tato daň je opravdu o hodně dražší než klasická darovací daň. Smlouvu si můžete stahovat ve formátu .doc.

Je možné odstoupení od smlouvy

Je možné také odstoupení od smlouvy. To se hodí zejména v případě, že podepíšete nějakou písemnnou smlouvu a doma zjistíte, že tato smlouva pro vás není vůbec ale vůbec výhodná a proto se tedy raději rozhodnete od smlouvy odstoupit. V článku odstoupení od smlouvy vzor si můžete stáhnout vzorové odstoupení od smlouvy ve formátu .doc.


Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.